Search Site
ie: coupons, credit, travel...

Kid's Lunches: Do-it-Yourself vs Pre-made: Let's Do the Math

It might be quicker, but does it cost less money? See exactly how much pre-made lunch products are costing you when Grocery School does the math.

It might be quicker, but does it cost less money? See exactly how much pre-made lunch products are costing you when Grocery School does the math
Share This Video:
Today's Featured Video:
Energy Efficency Tips
Never Miss the Newest Money Saving Tip.
Receive Notice the Moment a New Video is Posted.
Subscribe Now to SpendLessTV!
First Name:
Email:
Viewers are Watching
SpendLessTv.com Terms of Use | Privacy Policy Trouble receiving our emails? Please click here.
Copyright 2017, Juniper Pond Media, LLC. All rights reserved. The SpendLessTV.com Web Site is 100% free to users. Unless otherwise specifically noted, we receive no compensation for content, reviews or blog content. The Site may contain advertisements and affiliate promotions. The contents of the SpendLessTV.com Site are for informational purposes only and are not intended to be a substitute for professional financial, money management, or health advice. Contact us at: info@spendltsstv.com.
It might be quicker, but does it cost less money? See exactly how much pre-made lunch products are costing you when Grocery School does the math Do More... For Less with the Money-Saving Tips & Videos on SpendLessTV.com - Get More for Your Money, and Your Life!